Rachael has logged 20 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mullitt

Mullitt

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lunatics: A Love Story

Lunatics: A Love Story

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry