Lea has logged 28 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry