• The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Good Boy

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • McMillion$

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½