Devon has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Opportunity Knocks

Opportunity Knocks

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Showtime

Showtime

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Radio On

Radio On

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Next Door

Next Door

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Me Again

Kill Me Again

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honour

Honour

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry