Devon has logged 25 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Manxman

The Manxman

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Odd Jobs

Odd Jobs

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Exiles

The Exiles

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
T-Men

T-Men

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tank

Tank

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lucky

Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry