jorda has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Little

Little

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
18
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry