jorda has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
25
Daughter

Daughter

2019
×
Edit this entry  
25
In the Absence

In the Absence

2018
×
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
14
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry