Janik has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
In Berlin wächst kein Orangenbaum

In Berlin wächst kein Orangenbaum

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Next Door

Next Door

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Clearwater

Clearwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry