Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Vnutrenniy ogon

Vnutrenniy ogon

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
09
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Häxan: Witchcraft Through The Ages

Häxan: Witchcraft Through The Ages

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
Edit this entry  
17
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
13
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Salomé

Salomé

2013
×
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
14
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
Edit this entry  
13
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
Edit this entry  
13
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Edit this entry  
12
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
Edit this entry  
12
Cadaver

Cadaver

2020
×
Edit this entry  
12
Excision

Excision

2012
×
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
07
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
Edit this entry  
07
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Edit this entry  
07
Angels and Insects

Angels and Insects

1995
×
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
06
Damage

Damage

1992
×
Edit this entry  
06
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
Edit this entry  
05
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Closeness

Closeness

2017
×
Edit this entry  
19
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Underground

Underground

1995
×
Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
09
Tolkien

Tolkien

2019
×
Edit this entry  
05
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
Edit this entry  
04
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
Edit this entry