• Last Night in Soho

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Shirkers

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Coco

    ★★½

  • Microhabitat

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • November

    ★★½

  • The Other Side of Hope

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★

  • The Salesman

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Dheepan

    ★★★

  • Son of Saul

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★½

  • Queen of Earth

    ★★★

  • James White

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Phoenix

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Leviathan

    ★★★★