• No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Khtobtogone

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Happily

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Being Present

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Seven Minutes of Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Jar

    ★★½

  • Harmonica Man

    ★★★

  • As If Underwater

    ★★★½

  • The Call

    ★★½

  • When I Smile My Eyes Close

    ★★★

  • Vouta

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★