• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Schweinsteiger Memories: Von Anfang bis Legende

  • My Octopus Teacher

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • System Crasher

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • All About Me

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • The Plagues of Breslau

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Front Runner

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★