legolazz has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Next Door

Next Door

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry