Trent has logged 251 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kaw

Kaw

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Nightwing

Nightwing

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bats: Human Harvest

Bats: Human Harvest

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Mojave

Mojave

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Z

Z

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Thing Below

The Thing Below

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Doorman

The Doorman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amityville Harvest

The Amityville Harvest

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Dark Path

A Dark Path

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Pie Presents: Girls Rules

American Pie Presents: Girls Rules

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Outpost: Rise of the Spetsnaz

Outpost: Rise of the Spetsnaz

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
BKO: Bangkok Knockout

BKO: Bangkok Knockout

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Haunt

Haunt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Immortal Demon Slayer

Immortal Demon Slayer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Juwanna Mann

Juwanna Mann

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Best of the Best

Best of the Best

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pioneer

Pioneer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Trap

Time Trap

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Frenzy

Frenzy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu League

Kung Fu League

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Paradox

Paradox

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry