Trent has logged 35 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return to Mayberry

Return to Mayberry

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragonheart: Battle for the Heartfire

Dragonheart: Battle for the Heartfire

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse

Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
DragonHeart: A New Beginning

DragonHeart: A New Beginning

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Grim

Grim

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dark

The Dark

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Repo Chick

Repo Chick

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Night Drive

Night Drive

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Professor

The Professor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry