Lencho of has logged 103 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Del brazo con la muerte

Del brazo con la muerte

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cuidado con las colas

Cuidado con las colas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destino para dos

Destino para dos

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
El ángel de trapo

El ángel de trapo

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eeb Allay Ooo!

Eeb Allay Ooo!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Foma Gordeyev

Foma Gordeyev

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adam Wants to Be a Man

Adam Wants to Be a Man

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blum

Blum

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buenos Aires, verano 1912

Buenos Aires, verano 1912

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Monster of Piedras Blancas

The Monster of Piedras Blancas

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Air Hostess

Air Hostess

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaagaz Ke Phool

Kaagaz Ke Phool

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stranglers of Bombay

The Stranglers of Bombay

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Desired Body

This Desired Body

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La caída

La caída

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barrio gris

Barrio gris

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Train from Gun Hill

Last Train from Gun Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cadetes de San Martín

Cadetes de San Martín

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Desnuda en la arena

Desnuda en la arena

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chimbela

Chimbela

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
These Thousand Hills

These Thousand Hills

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pendekar Bujang Lapok

Pendekar Bujang Lapok

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Juan Lamaglia y Sra.

Juan Lamaglia y Sra.

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ten Seconds to Hell

Ten Seconds to Hell

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pull My Daisy

Pull My Daisy

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Curse of the Undead

Curse of the Undead

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barcos de papel

Barcos de papel

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bettina

Bettina

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Héroes de blanco

Héroes de blanco

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalingrad: Dogs, Do You Want to Live Forever?

Stalingrad: Dogs, Do You Want to Live Forever?

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isabelita

Isabelita

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Historia de crímenes

Historia de crímenes

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hoy canto para ti

Hoy canto para ti

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Eternity

Edge of Eternity

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blessings of the Land

Blessings of the Land

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Story of a rope

Story of a rope

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nameless Stars

Nameless Stars

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Convención de vagabundos

Convención de vagabundos

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
He nacido en Buenos Aires

He nacido en Buenos Aires

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madame Sans-Gêne

Madame Sans-Gêne

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Araya

Araya

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hermanos

Hermanos

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
There are some guys down

There are some guys down

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry