• Joan of Arc at the Stake

    ★★★½

  • The Green Scarf

    ★★★

  • Madame Bovary

    ★★★

  • A Lesson in Love

    ★★★

  • Troll 2

    ★★★

  • Desistfilm

    ★★★

  • Touchez Pas au Grisbi

    ★★★½

  • Lazos de fuego

    ★★½

  • El jagüey de las ruinas

    ★★½

  • La duquesa del Tepetate

    ★★½

  • Cellulose

    ★★★

  • Sentenciado a muerte

    ★★★

  • Form Phases IV

    ★★★

  • Ditch

    ★★★½

  • Man Is in Pain

    ★★½

  • Crazeologie

    ★★★

  • The Inauguration of the Pleasure Dome

    ★★★½

  • Salt of the Earth

    ★★★★