• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

    ★★★★½

  • A Stand Worthy of Men

  • News of the World

    ★★★★

  • Paranormal

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Dolittle

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • 7500

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • The Highwaymen

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

  • The Hate U Give

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Game Night

    ★★

  • When We First Met

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Forgotten

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Downsizing

  • The Mountain Between Us

  • Crooked House

  • It

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • Baywatch