Leo has logged 383 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Touching the Void

Touching the Void

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates

Pirates

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oasis - Knebworth 1996

Oasis - Knebworth 1996

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry