Leon has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mystery

Mystery

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry