• Le Mystère Méliès

  • Long Toast

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Wittgenstein Plays Chess With Marcel Duchamp, Or How Not To Do Philosophy

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Toast

  • Siberia

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Kino Kanak: Warum der deutsche Film Migranten braucht

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★★

  • Wake Up

  • His House

    ★★★★

  • Masel Tov Cocktail

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • How to Write a Review

  • Model Citizen

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Arctic Dogs

  • Das perfekte Geheimnis

    ½

  • The Fall

  • Rebooted

  • Make Me a Sandwich

  • The Irishman

    ★★★★

  • Detention

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Brigitte

  • The Egg

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Pelican Blood

    ★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Lara

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Procession

  • Playmobil: The Movie

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • L'Observateur

  • And Then the Bear

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★