• Malignant

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • Chaos Walking

    ½

  • Willy's Wonderland

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

  • A Timeless Christmas

  • Mank

  • The Craft: Legacy

  • Once Upon a Snowman

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

  • Soul

  • In Search of Darkness: Part II

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Class Action Park

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

  • Host

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Da 5 Bloods

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Possessor

  • Relic

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • A Christmas Carol

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit