Sort by

leon has logged 1,022 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Torso

Torso

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frivolous Lola

Frivolous Lola

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Baby

The Baby

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Civil

Civil

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Return of Count Yorga

The Return of Count Yorga

1971
×
★½
Edit this entry  
09
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
Edit this entry  
07
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry