• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mank

  • Tenet

  • Scoob!

    ★★½

  • The Scarecrow

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Black Panther

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Hard Target 2

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½