Leowe has logged 172 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Asphaltgorillas

Asphaltgorillas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkland

Darkland

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Felon

Felon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Body

The Body

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tulpa - Demon of Desire

Tulpa - Demon of Desire

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadly Harvest

Deadly Harvest

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Recovery

Recovery

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone

Gone

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lomo - The Language of many others

Lomo - The Language of many others

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Le Brio

Le Brio

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hostile

Hostile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Familiye

Familiye

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Control

Control

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry