• Judy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Out of Blue

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • The Party

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Colossal

  • Aquarius

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • 45 Years

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★★½

  • Bright Star

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • The Player

    ★★★

  • Akira

    ★★★★

  • Papageno

    ★★★★½

  • One Way Passage