ryan has logged 196 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bridge

The Bridge

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Casper's Haunted Christmas

Casper's Haunted Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry