matilda has logged 11 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bath House

Bath House

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kan du vissla Johanna?

Kan du vissla Johanna?

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
Edit this entry  
06
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry