Libby has logged 82 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't

Don't

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Machete

Machete

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Monster

The Monster

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rover

The Rover

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry