• Escape Room: Tournament of Champions

  • In the Heights

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Premature

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Table 19

    ★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • McFarland, USA

    ★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Chef

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Sprout

    ★★★

  • The Family

    ★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Casting By

    ★★★

  • Bad Teacher

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★

  • God of Love

    ★★★★

  • The Lovely Bones

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★★

  • G-Force

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Up

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★

  • Under the Same Moon

    ★★★★

  • Hotel Rwanda

    ★★★

  • White Chicks

    ★★½

  • DodgeBall: A True Underdog Story

    ★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★

  • Bring It On

    ★★★

  • Election

    ★★★½

  • Money Talks

    ½

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

    ★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Problem Child

    ★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Mystery Train

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Empire of the Sun

    ★★★★