LifeQuest has logged 58 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You & I

You & I

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doors Cut Down

Doors Cut Down

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Renegades

Star Trek: Renegades

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Farewell, Friend

Farewell, Friend

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boys Like Us

Boys Like Us

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Even Cowboys Get to Cry

Even Cowboys Get to Cry

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Boy

Little Boy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spetters

Spetters

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Barber

The Barber

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Be a Man

How to Be a Man

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Campfire

Campfire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Lands

The Dead Lands

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fun Size

Fun Size

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
10,000 Saints

10,000 Saints

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bewildered Youth

Bewildered Youth

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sailor

Sailor

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tideland

Tideland

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Casanova

Casanova

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenderness

Tenderness

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Arthur 2: On the Rocks

Arthur 2: On the Rocks

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Reach

Beyond the Reach

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arthur

Arthur

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Story

True Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Irish

Black Irish

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iphigenia

Iphigenia

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Maybe... Maybe Not

Maybe... Maybe Not

1994
×
★★
Read the review Edit this entry