gavin has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Share or Die

Share or Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Nirvana the Band the Show

Nirvana the Band the Show

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Married a Strange Person!

I Married a Strange Person!

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside the Labyrinth

Inside the Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greed

Greed

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry