Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Battle at Elderbush Gulch

The Battle at Elderbush Gulch

1913
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guilty as Sin

Guilty as Sin

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 355

The 355

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killers

Killers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smoke

Smoke

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Agent Orange

Agent Orange

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fan

The Fan

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Edit this entry