• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hypnotic

  • Antlers

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • TINA

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

  • Summerland

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • The Turning

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Queen & Slim

  • The House of Flowers Presents: The Funeral

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Savage X Fenty Show

  • American Son

  • The I-Land

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Rim of the World

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★★