• House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hug

  • Boy Erased

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Summer of 84

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½