lilcasey ʕ•ᴥ•ʔ has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry