• The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Holidate

    ½

  • Soul

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Sonic the Hedgehog

  • Cuties

    ★★

  • Togo

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Avengement

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Promare

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Greener Grass

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Polar

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★