lilpapyrus0 has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bambi

Bambi

1942
×
Edit this entry  
11
Honey

Honey

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Haute Cuisine

Haute Cuisine

2019
×
Edit this entry  
07
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daddy

Daddy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry