• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Black Widow

    ★★★

  • Finding You

  • Together Together

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ammonite

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Our Ladies

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Fighting with My Family

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • To the Stars

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Then Came You

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Action Point

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Woman at War

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Life of the Party

    ★★★½

  • Book Club