lily has logged 165 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
19
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
19
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
16
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry