lily👩‍❤️‍💋‍👨 has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry