• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ½

  • Candyman

    ★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★½