• Thor: Love and Thunder

  • Morbius

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Defending Jacob

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Nappily Ever After

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Truth or Dare

    ★★★★

  • Red Sparrow

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

  • American Assassin

  • It

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Promise

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Pan

  • The Intern

    ★★★

  • Demolition

  • The Lobster

  • Ant-Man

  • Tomorrowland