LinusMxx has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Read the review Edit this entry  
20
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle

Miracle

1982
×
Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read prior review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
Read the review Edit this entry  
06
The Brave Little Toaster

The Brave Little Toaster

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mercury Is Mine

Mercury Is Mine

2016
×
Read prior review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batch '81

Batch '81

1982
×
Read prior review Edit this entry  
02
Christine

Christine

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry