• Love Is the Message, the Message Is Death

    ★★★★★

  • The Exquisite Hour

    ★★★★★

  • Hi, How Are You Daniel Johnston?

    ★★★½

  • ‘Rameau’s Nephew’ by Diderot (Thanx to Dennis Young) by Wilma Schoen

    ★★★★★

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Fanny and Alexander

    ★★★★★

  • Our Trip to Africa

    ★★★★★

  • On the Silver Globe

    ★★★★★

  • Touki Bouki

    ★★★★★

  • Dead Man

    ★★★★★

  • Horizons

    ★★★★★

  • The God of Day Had Gone Down Upon Him

    ★★★★★

  • S:TREAM:S:S:ECTION:S:ECTION:S:S:ECTIONED

    ★★★★★

  • Cityscape

    ★★★★★

  • The Lighted Field

    ★★★★★

  • Seasons...

    ★★★★★

  • The Dante Quartet

    ★★★★★

  • Christmas on Earth

    ★★★★★