• Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • Footloose

  • Moneyball

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Drive

  • Priest

    ½

  • Arthur

  • Source Code

  • Limitless

  • The Adjustment Bureau

  • Unknown

  • No Strings Attached

  • The Mechanic

  • The Fighter

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • The Tourist

  • Love & Other Drugs

  • London Boulevard

    ★★★½

  • Hereafter

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • Last Night

  • Never Let Me Go

  • The Town

  • Easy A

  • The King's Speech

  • Wall Street: Money Never Sleeps

  • Black Swan

  • The American

  • Salt

  • Inception

  • Wild Target

    ★★★½

  • Iron Man 2

  • Monsters

  • Green Zone

  • Shutter Island

  • The Runaways

  • Avatar

    ★★★½

  • The Men Who Stare at Goats

  • Where the Wild Things Are

  • 2012

  • Zombieland

  • Ondine

    ★★★

  • Up in the Air

  • District 9

  • (500) Days of Summer

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Inglourious Basterds

  • Terminator Salvation

  • Up

  • Star Trek

  • X-Men Origins: Wolverine

  • The Damned United

    ★★★★

  • Watchmen

  • The International

  • Underworld: Rise of the Lycans

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Twilight

  • Australia

  • Quantum of Solace

  • Religulous

  • The Duchess

  • Tropic Thunder

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • The Edge of Love

    ★★★★

  • Blindness

  • Slumdog Millionaire

  • Iron Man

  • Forgetting Sarah Marshall

  • 21

  • The Other Boleyn Girl