• Holidate

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • No Longer Human

    ★★★½

  • Hit Me Anyone One More Time

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Truth

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Pavarotti

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★½

  • Vice

  • Instant Family

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Cut Off

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Night Hunter

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The White Crow

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

  • El Angel

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Stockholm

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • All the Money in the World

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½