Katie has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
23
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★½
Edit this entry  
17
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jim Gaffigan: Quality Time

Jim Gaffigan: Quality Time

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry