Sort by

robert pattinson has logged 142 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Storks

Storks

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Skhizein

Skhizein

2008
×
Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
17
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
Edit this entry  
09
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
20
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Colours

Colours

2019
×
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry