• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Psych 3: This Is Gus

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • The Spore

  • Cosmic Dawn

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Raunch and Roll

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Censor

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Captain Underpants: Mega Blissmas

  • Jiu Jitsu

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½